Szanowni Państwo,

 

Okręgowa Rada Adwokacka wraz z Sekcją Prawa Rodzinnego, Sekcją Praw Dziecka oraz Komisją ds. Sekcji Tematycznych działającymi przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na Konferencję pt. „Adwokat dla rodziny – interdyscyplinarne ujęcie dobra dziecka”.

Konferencja odbędzie się w formule stacjonarnej, 5 czerwca 2024 w Auli Starego BUW-u Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie w godzinach 9:00-15:30.

Celem konferencji jest podjęcie interdyscyplinarnej dyskusji nad rolą adwokatek i adwokatów występujących w sprawach dotyczących rodziny (sprawy rodzinne/ sprawy z udziałem dzieci).

Udział prelegentów w postaci sędziów, adwokatów, psychologów, socjologów, pracowników naukowych i innych specjalistów, umożliwi szerokie spojrzenie na kwestie procesu z udziałem rodziny i dziecka z perspektywy zarówno profesjonalnych pełnomocników, jak i jego uczestników.

Podczas konferencji zostanie poruszona między innymi tematyka pieczy naprzemiennej, jej wpływu na miejsce pobytu/zamieszkania małoletniego oraz obowiązek alimentacyjny, a także egzekwowania alimentów, kontaktów z dziećmi, wysłuchania małoletniego, opiniowania sądowo-psychologicznego w sprawach rodzinnych, przesłuchania małoletniego, ujawniania przypadków wykorzystania seksualnego a także systemu ochrony dzieci, roli pracy socjalnej oraz sprawczości dzieci. Będzie to wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz wymiany doświadczeń zawodowych.

 

Konferencja kierowana jest zarówno do adwokatek, adwokatów i aplikantów adwokackich, jak i innych specjalistów uczestniczących w procedurach prawnych związanych z rodziną czy dziećmi, tj. sędziów, radców prawnych, psychologów, socjologów, kuratorów sądowych oraz przedstawicieli nauki.

Dla uczestników konferencji przewidziane są zaświadczenia potwierdzające udział w wydarzeniu.

 

Formularz zapisów znajduje się na stronie:

https://www.ora-warszawa.com.pl/wydarzenie/adwokat-dla-rodziny-interdyscyplinarne-ujecie-dobra-dziecka/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1h2t8KQC7H56vZe0a21WeoWlWO72j2vtIIVp9rGpN406Hu7Swk1Pq_iF0_aem_AXSgYzDAJCshMgfwy5ApJXkZ4b7ReD36LjTYwIUX2KhDzS_PmYgGYFWMU_uqdrcaAfyxImPhmx2NF9g6U1ZkBhp